FOTO OSTRAVA - Unikátní snímky Ostravy
  Jsme obyvatelé Ostravy, Ostraváci duší i tělem, kteří již školní léta mají dávno za sebou. Nicméně z těch školních let jsme si jednou vzpomněli na název zajímavého jevu: „ZÁŘENÍ ABSOLUTNĚ ČERNÉHO TĚLESA“ Naše Ostrava byla donedávna také pojímána jako černá, pro mnohé absolutně černá. Nyní září mnoha barvami a to nás nenechává v klidu.

Ostrava fotografie, velkoformátový tisk

   Kupříkladu před útlumem těžby v roce 1991 bylo v Ostravě na 33 funkčních těžních věží. Toto číslo je včetně tzv. větrních jam. Nyní není na území města Ostravy činný důl ani jeden a samotné těžní věže, které přežily útlum, se staly kulturními památkami. V důsledku toho město ze svého černého snu postupně procitlo a ačkoli hornické tradice přetrvávají, vzduch je opět dýchatelný bez následků, zeleného porostu máme na jednoho obyvatele více než v jiných metropolích a průmysl se také pomalu mění z těžkého na střední. Na to je důvod být hrdý.

  Jsme lidé, kteří svůj vřelý vztah k městu bytostně chtějí dát najevo a vybrali jsme si právě formu fotografickou. Vždyť jeden povedený obrázek je lepší, než stohy popsaného papíru. Tohle všechno dohromady a ještě něco mezi nebem a zemí navíc, nás dnes a denně naplňuje povznášejícím pocitem z uvědomění, že k Ostravě také můžeme náležet.

Ostrava fotografie, tisk
Našimi fotografiemi a články chceme  ukázat Ostravu barevnou a zářící a to zejména z pohledu skanzenů průmyslu jako jsou zakonzervované šachty nebo dávno vychladlé vysoké pece. Pokud se nám daří, že i kus rezavého plechu získá díky našemu pohledu zajímavou atmosféru a podněcuje i ostatní, aby spolu s námi hledali další krásná ostravská zákoutí, pak jsme nesmírně šťastni.

  Snažíme se rovněž, aby každá fotografie z našeho webu byla pozvánkou pro návštěvu Ostravy i lidem, kteří zde nežijí.

Ostrava fotografie, tisk
Říkáme jim tím: „Jste tady vítáni, přijeďte si bez obav prohlédnout unikáty našeho výjimečného města v továrně.“

Nyní také dostalo další význam sdělení Williama Faulknera, který napsal: „Čas je mrtev, dokud je odměřován drobnými ozubenými kolečky. Teprve, když se hodiny zastaví, probouzí se k životu.“


  Ano, některé hodiny se zastavily a dnes je žere rez. Zároveň však ožily svým dalším životem, což je sdělení, jež Vám chceme přinášet v každém našem pixelu.

Fotografie Ostrava, tiskS úctou vaši

Ostravaci.cz    

Tisk fotografie na plátno

Nejnovější články

Fotokoláž zdarma
Připravili jsme pro Vás nové stránky www.fotokolaz.cz se spoustou šablon pro Vaše fotokoláže zdarma.
Fotografie nejen na dřevo
Fotografie gravírované na různé materiály, dřevo, břidlice, dlaždice,...
Akrylátové sklo
Vaše fotografie adjustované pod čiré akrylátové sklo.

Z prodejní galerie

Odkazy

Prodejní galerie
Autorské fotografie a obrazy k výzdobě Vašich interiérů.
Fotografie ve skle
2D nebo 3d fotografie do skla.
Portét
Vlastní portrét nebo portrét někoho blízkého?

Doporučujeme

Fotoobrazy a fotky, Fotokoláž, Fotky do skla, Fototapety a plakáty, Online sběrna fotografiíFotoobraz - tisk na plátno, Digitální studio