Stativy Victory
Všichni naši zákazníci mohou využit slevu 10% na stativy Victory

Mezi  fotografickou veřejností ještě poměrně málo známá značka fotografických stativů si již pomalu, ale jistě získává své místo na výsluní vedle známějších značek, jako např. Manfrotto, Velbon, Hama  a dalších.

Stativy Victory se vyznačuji kvalitním dílenským zpracováním a velice příznivou cenou pro konečného zákazníka.  Snad málokterá značka stativů osloví tak vynikajícím poměrem cena-výkon, jako právě Victory.  Výrobní program značky Victory zahrnuje jak ty nejjednodušší levné stativy. Tak i pokročilejší modely a zahrnuje i profi-třídu stativů vyrobenou z karbonových vláken.  Součástí výrobního programu jsou i monopody a stativy pro fotografické pozadí, studijní světla, odrazné desky a podobně.

Prvním zástupcem a také nejlevnějším modelem je Gorillapod Victory. Jedná se o maličký, zato však velice šikovný stativ, který se Vám běžně vejde do kapsy u kalhot. Váží pouhých 45gramů, je dlouhý cca 15 cm s max. nosností 275g (klasický digitální kompakt). Jeho pružné flexibilní nohy dovolují dokonale využít okolního prostředí. Můžete jej například omotat kolem větve stromu, postavit na křivou zem, kámen a podobně.

stativ,  fotoobrazy, fotoplatna

 
Dalším zástupcem z rozmanité nabídky stativů je stativ Victory V2009 Jedná se o levný model stativu, který je vhodný pro digitální kompakty.  Jeho předností  jsou malá váha – 645g a malé rozměry. I tak se ale může pochlubit nosností do 3kg. Nejnižší pracovní výška je 46cm a oproti tomu maximální je až 136cm. Stativ je vyroben z kombinace plastů a hliníku.

stativ, fotoobrazy, fotoplatna


Pokročilejším stativem z této hoby třídy je stativ Victory V2013. Vyznačuje se již robustnější konstrukcí.  Je vyroben také z plastu a hliníku, ale dá se již použít i pro digitální zrcadlovku. Maximální pracovní výška je 162cm, minimální 42cm. Váží 930g a nosnost má do 4kg.

stativ,  fotoobrazy, fotoplatna

 
Další, nyní již profesionální  řadu zastupují stativy Victory s označením 3*** Jedná se o celokovové stativy z lehkých slitin kovů. Plastové prvky se na nich prakticky nevyskytují. Stativy se vyznačují kvalitní a robustní  konstrukcí , která je vytvořena jako stavebnice. Zákazník má možnost jednotlivé díly vyměňovat za jiné. Tyto stativy jsou nejprodávanější  řadou,  protože právě zde je finanční úspora nejvíce patrná. Dalo by se říci, že představuje až 50% oproti jiným značkám.

Z uvedené řady si podrobněji představíme dva modely,  a to stativ V3010 s kulovou hlavou a V3012 s panoramatickou hlavou. Stativy 3010 a 3012 mají společný základ, tedy trojnožku a liší se od sebe pouze stativovou hlavou, kterou lze samozřejmě odmontovat a vyměnit za jinou.

stativ,  fotoobrazy, fotoplatna


Stativ V3010 má maximální pracovní výšku 167cm a minimální 0cm! Dá se u něj využít možnost vyjmutí a následného otočení středového sloupku. Kdy se fotoaparát dostane do pozice vzhůru nohama a dá se tak velice dobře fotografovat makro, či dokumenty.  Každá teleskopická noha stativu je zvlášť vyklápěcí, což oceníte zejména při fotografování v nerovném terénu.  Kulová hlava se zajišťuje pouze jediným upínacím prvkem, což výrazně  usnadňuje a zrychluje práci. Kulová hlava však není bohužel vhodná pro fotografování panoramatických záběrů. 

 
stativ,  fotoobrazy, fotoplatna

Pro tento účel je zkonstruován především stativ V3012, který je právě onou panoramatickou hlavou osazen.  Jeho maximální pracovní výška je 171cm a minimální opět 0cm. Panoramatická hlava je zkonstruována tak, že se každá rovina otáčení zajišťuje zvlášť. Jedná se sice o poněkud složitější obsluhu, ale zároveň to s sebou přináší i některé výhody, které oceníte při experimentování. Makro se s tímto stativem dá fotografovat, ale už je zde nepříjemné, že se ovládací prvky panoramatické hlavy při poloze vzhůru nohama pletou mezi nohy stativu.  Proto se zde doporučuje spíše kulová hlava z V3010. 

Uvedené stativy můžete zakoupit na www.stativy.com


Tisk fotografie na plátno

Nejnovější články

Fotokoláž zdarma
Připravili jsme pro Vás nové stránky www.fotokolaz.cz se spoustou šablon pro Vaše fotokoláže zdarma.
Fotografie nejen na dřevo
Fotografie gravírované na různé materiály, dřevo, břidlice, dlaždice,...
Akrylátové sklo
Vaše fotografie adjustované pod čiré akrylátové sklo.

Z prodejní galerie

Odkazy

Prodejní galerie
Autorské fotografie a obrazy k výzdobě Vašich interiérů.
Fotografie ve skle
2D nebo 3d fotografie do skla.
Portét
Vlastní portrét nebo portrét někoho blízkého?

Doporučujeme

Fotoobrazy a fotky, Fotokoláž, Fotky do skla, Fototapety a plakáty, Online sběrna fotografiíFotoobraz - tisk na plátno, Digitální studio