Kalibrace monitoru - SW ke stažení
  Kalibrace monitoru je základní podmínkou toho, abyste své fotografie viděli na monitoru ve věrných barvách a fotografie zpracované na papír, byly barevně co nejvíce shodné se zobrazením na Vašem monitoru. Kalibrace monitoru je důležitá věc pro všechny, kdo to s úpravami a tiskem digitálních fotografií myslí alespoň trochu vážně.  

  Nejlevnější a nejjednodušší cestou kalibrace monitoru je pomocí různého SW, jako je například Adobe Gamma. Nevýhodou je rozdílné vnímání barev každého uživatele. Výsledek nemusí být nejhorší, ale seřízení jen podle oka nenahradí hardwarové měření.

  Poŕizení sondy pro HW kalibraci monitoru je pro běžné domácí zpracování příliš nákladné. Proto jsme pro Vás připravily programy s jejichž pomocí je možné monitor nastavit a dosáhnout celkem slušných výsledků.

Nastavení monitoru prováďejte ve standartních světelných podmínkách, při kterých nejčastěji pracujete!!

Adobe Gama  (je součastí programu Adobe Photoshop od verze 7 do verze CS2)
Ikona pro spuštění Adobe Gamma je umístěna v okně Ovládacích panelů.
Start / Nastavení / Ovládací panely – Adobe Gamma

Po spuštění programu se zobrazí kontrolní panel, který Vás metodou "krok po kroku" provede nastavením monitoru až k vytvoření profilu pro Váš monitor.

Monitor Calibration Wizard 1.0 – freeware (stáhnout)
Monitorový kalibrační průvodce je snadno použitelný nástroj pro zkalibrování barev vašeho monitoru. Dokáže odstranit nedostatky monitoru (pokud to jde) – jsou příliš tmavé, jasné, vyváží barevnost atd. Všechny tyto problémy díky průvodci v tomto programu lehce odstraníte.

Monitors Matter CheckScreen 1.2 - freeware
(stáhnout)
Toto je jeden z nejlepších programů pro otestování vašeho monitoru. Díky němu optimálně nastavíte monitor před testováním. Pak budete moci vykonávat následující testy: barva, fokus, geometrie, power supply, streaking. CheckScreen má zvlášť testy jak pro CRT monitory, tak i pro LCD displeje (crosstalk, rozmazávání, kontrola obrazových bodů, tracking).


Nejnovější články

Janka Frýdlová
Prohlédněte si originální autorskou tvorbu Janky Frýdlové. www.jankaf.com.
Fotokoláž zdarma
Připravili jsme pro Vás nové stránky www.fotokolaz.cz se spoustou šablon pro Vaše fotokoláže zdarma.
Akrylátové sklo
Vaše fotografie adjustované pod čiré akrylátové sklo.

Z prodejní galerie

Odkazy

Prodejní galerie
Autorské fotografie a obrazy k výzdobě Vašich interiérů.
Fotografie ve skle
2D nebo 3d fotografie do skla.
Portét
Vlastní portrét nebo portrét někoho blízkého?

Doporučujeme

Fotoobrazy a fotky, Fotokoláž, Fotky do skla, Fototapety a plakáty, Online sběrna fotografiíFotoobraz - tisk na plátno, Digitální studio