Jan Škop - Photography Exhibition

Kulturní kavárna Jabloň Jan Škop - 0


„Miluji abstraktní malby, vždy jsem chtěl něco podobného vytvořit. Neumím ale kreslit, neumím ani malovat, štětec mi klouže mezi prsty a tužka si kreslí, co chce. Neumím ani fotit. Neumím vyfotit hopsající veverku ani rozjařené studentky na párty. Nikdy jsem nebyl na žádném fotografickém kurzu, v životě jsem neotevřel jedinou fotografickou knihu. Nemám ani základní znalosti fotografie. Je mi úplně jedno, s čím fotím. Můj fotoaparát jsem koupil za necelou tisícikorunu od kamaráda a s ním fotím dodnes. Technika tvoří okolo umění jen zbytečné mantinely,“ říká mladý umělec Jan Škop.


Jan Škop


Vyfotit realitu je jednoduché. Mnohem snadnější je ale následné vnímání samotného smyslu výsledného zobrazení. Tento druh fotografie totiž nepotřebuje zapojení návštěvníka, stačí se jen na fotku podívat a hned se dostaví nějaký pocit. Sice nemusíme vynaložit žádnou energii směrem k pochopení, ale nevytvoří se nám žádná pevnější zpětná vazba s dílem. Fotoaparát ale není jen pomůcka pro zmražení reality, může to být i předmět, který nám pomůže dosáhnout mimotělního poznání a ukáže věci, které jsou jinak skryté v našich myšlenkách.

Autorská výstava „0“ se dotýká intimních témat, jako jsou dospívání, lidská sexualita nebo závislost. Všechna vystavovaná díla jsou osobními pocity a myšlenkami nejen samotného autora, ale i jeho blízkých přátel. Díky tomu se nám otevírá brána do míst v lidské duši, která jsou většinou pro širší spektrum lidí skrytá, nebo s kterou málokdy jdeme na trh a pečlivě si ji schováváme v zadních prostorách své mysli.

Vystavovaná díla by se nejspíše nejvíce dala zařadit do kategorie výtvarných fotografií. Tedy fotografickému stylu, který vznikl relativně nedávno, a který je hlavně v našich končinách stále neznámý. Důraz je kladen na vícevrstvou možnost pochopení. Je to jako abstrakce u poezie, bez ní by vystavované fotografie vyzněly jako zpěvný hlas bez instrumentálních partů.

Výstavu uvede vernisáž, která proběhne 1.10.2010 v kulturní kavárně Jabloň.

Podél stěn tohoto příjemného podniku bude viset 15 velkoformátových fotografií po dobu jednoho měsíce.

V rámci vernisáže vystoupí noisový projekt KLX-M.
Více informací najdete na níže vypsaných odkazech.

Dejte vědět o své učasti - www.facebook.cz
Jan Škop Photography fan page - Jan Škop

Nejnovější články

Fotokoláž zdarma
Připravili jsme pro Vás nové stránky www.fotokolaz.cz se spoustou šablon pro Vaše fotokoláže zdarma.
Fotografie nejen na dřevo
Fotografie gravírované na různé materiály, dřevo, břidlice, dlaždice,...
Akrylátové sklo
Vaše fotografie adjustované pod čiré akrylátové sklo.

Z prodejní galerie

Odkazy

Prodejní galerie
Autorské fotografie a obrazy k výzdobě Vašich interiérů.
Fotografie ve skle
2D nebo 3d fotografie do skla.
Portét
Vlastní portrét nebo portrét někoho blízkého?

Doporučujeme

Fotoobrazy a fotky, Fotokoláž, Fotky do skla, Fototapety a plakáty, Online sběrna fotografiíFotoobraz - tisk na plátno, Digitální studio