Ptáci 2010
fotografie byly zpracovány naší technologií
Výstava nejlepších snímků českých fotografů ptáků  

  V sobotu 1.5.2010 bude na zámku v Přerově zahájena výstava PTÁCI 2010. Slavnostní vernisáž spojená s vyhlášením vítězů stejnojmenné soutěže a s předáním cen proběhne od 16 hodin.


Výstava fotografie - Czrech bird photo 2010

  Výstava pod záštitou ministryně životního prostředí představí 47 nejlepších fotografií ze skoro 350 snímků, které se sešly v soutěži PTÁCI 2010 vyhlášené ORNIS Muzea Komenského. „Bude na co se dívat,“ říká Zdeněk Vermouzek, kurátor výstavy. „Fotografická technika učinila v posledních deseti letech obrovský skok kupředu, digitální technologie zpřístupnily fotografii přírody širokému okruhu zájemců a výsledkem je ohromné množství velice kvalitních snímků. Vůbec nezávidím členům poroty, protože vybrat z toho množství tři, které si zaslouží ocenění, rozhodně nebylo lehké.“

  Kromě klasické fotografické techniky se při fotografování ptáků rozšiřuje i tzv. digiscoping, fotografování kompaktním fotoaparátem přes silně zvětšující stativový dalekohled. I proto je hlavní cenou pro vítěze stativový dalekohled Meopta se speciálním okulárem pro digiscoping.

  Soutěž, která byla základem pro uspořádání výstavy, byla otevřená všem fotografům ptáků žijícím či působícím v České republice. Své soutěžní snímky zaslalo celkem 81 autorů, náměty jsou nejrůznější evropští ptáci od nejběžnějších sýkor, dlasků nebo volavek až po pro Středoevropana exotické alkouny, papuchalky a plameňáky žijící na různých pobřežích Evropy.

  V letošním Mezinárodním roce biodiverzity tak máme díky výstavě PTÁCI 2010 možnost shlédnout evropské ptačí bohatství doslova v jednom sále.
Výstava fotografie - Czrech bird photo 2010

Uspořádání výstavy podpořili: Meopta - optika, s.r.o., Českomoravský štěrk, a.s. a Ministerstvo životního prostředí ČR.

Další informace: www.prerovmuzeum.cz

Nejnovější články

Janka Frýdlová
Prohlédněte si originální autorskou tvorbu Janky Frýdlové. www.jankaf.com.
Fotokoláž zdarma
Připravili jsme pro Vás nové stránky www.fotokolaz.cz se spoustou šablon pro Vaše fotokoláže zdarma.
Akrylátové sklo
Vaše fotografie adjustované pod čiré akrylátové sklo.

Z prodejní galerie

Odkazy

Prodejní galerie
Autorské fotografie a obrazy k výzdobě Vašich interiérů.
Fotografie ve skle
2D nebo 3d fotografie do skla.
Portét
Vlastní portrét nebo portrét někoho blízkého?

Doporučujeme

Fotoobrazy a fotky, Fotokoláž, Fotky do skla, Fototapety a plakáty, Online sběrna fotografiíFotoobraz - tisk na plátno, Digitální studio