Ptáci 2010
fotografie byly zpracovány naší technologií
Výstava nejlepších snímků českých fotografů ptáků  

  V sobotu 1.5.2010 bude na zámku v Přerově zahájena výstava PTÁCI 2010. Slavnostní vernisáž spojená s vyhlášením vítězů stejnojmenné soutěže a s předáním cen proběhne od 16 hodin.


Výstava fotografie - Czrech bird photo 2010

  Výstava pod záštitou ministryně životního prostředí představí 47 nejlepších fotografií ze skoro 350 snímků, které se sešly v soutěži PTÁCI 2010 vyhlášené ORNIS Muzea Komenského. „Bude na co se dívat,“ říká Zdeněk Vermouzek, kurátor výstavy. „Fotografická technika učinila v posledních deseti letech obrovský skok kupředu, digitální technologie zpřístupnily fotografii přírody širokému okruhu zájemců a výsledkem je ohromné množství velice kvalitních snímků. Vůbec nezávidím členům poroty, protože vybrat z toho množství tři, které si zaslouží ocenění, rozhodně nebylo lehké.“

  Kromě klasické fotografické techniky se při fotografování ptáků rozšiřuje i tzv. digiscoping, fotografování kompaktním fotoaparátem přes silně zvětšující stativový dalekohled. I proto je hlavní cenou pro vítěze stativový dalekohled Meopta se speciálním okulárem pro digiscoping.

  Soutěž, která byla základem pro uspořádání výstavy, byla otevřená všem fotografům ptáků žijícím či působícím v České republice. Své soutěžní snímky zaslalo celkem 81 autorů, náměty jsou nejrůznější evropští ptáci od nejběžnějších sýkor, dlasků nebo volavek až po pro Středoevropana exotické alkouny, papuchalky a plameňáky žijící na různých pobřežích Evropy.

  V letošním Mezinárodním roce biodiverzity tak máme díky výstavě PTÁCI 2010 možnost shlédnout evropské ptačí bohatství doslova v jednom sále.
Výstava fotografie - Czrech bird photo 2010

Uspořádání výstavy podpořili: Meopta - optika, s.r.o., Českomoravský štěrk, a.s. a Ministerstvo životního prostředí ČR.

Další informace: www.prerovmuzeum.cz

Nejnovější články

Fotokoláž zdarma
Připravili jsme pro Vás nové stránky www.fotokolaz.cz se spoustou šablon pro Vaše fotokoláže zdarma.
Akrylátové sklo
Vaše fotografie adjustované pod čiré akrylátové sklo.

Z prodejní galerie

Odkazy

Prodejní galerie
Autorské fotografie a obrazy k výzdobě Vašich interiérů.
Fotografie ve skle
2D nebo 3d fotografie do skla.
Portét
Vlastní portrét nebo portrét někoho blízkého?

Doporučujeme

Fotoobrazy a fotky, Fotokoláž, Fotky do skla, Fototapety a plakáty, Online sběrna fotografiíFotoobraz - tisk na plátno, Digitální studio