Fotojatka, festival tvůrčí fotografie
Fotojatka
           
    Fotojatka již počtvrté nachystala menu milovníkům fotografie    V březnu a dubnu se po roce vrátí do kin festival tvůrčí fotografie Fotojatka. V Brně (19. března), Praze (26. března) a Českých Budějovicích (8.–11. dubna) se představí špičky české a světové tvůrčí a dokumentární fotografie. Představení proběhne netradiční formou – promítáním na plátno s hudebním podkladem. Již tradičně se fotopromítání osobně zúčastní řada prezentovaných autorů, s nimiž budou mít diváci možnost po projekcích diskutovat.

Fotojatka

  Zahraniční autoři jsou letos v mírné převaze: Anja Jensen (Rakousko) a Mitra Tabrizian (Írán/Velká Británie) představí aranžované fotografie, ne nepodobné pracím Gregory Crewdsona. Chema Madoz (Španělsko) překvapí diváky svými vtipnými a hravými zátišími, Christopher Herwig (Kanada) zase svou sérií neobvyklých postřehů ze svých cest po zemích bývalého SSSR. České a slovenské barvy tentokrát zastoupí Evžen Sobek, Tomki Němec a Michal Novotný odlišnými přístupy a tématy dokumentární fotografie, se svým konceptuálním cyklem Stars se představí slovenský autor Pavel M. Stejskal.

  Poprvé se festival vydá také do fotografické historie a uvede proslulé sto let staré barevné fotografie Sergeje Prokudina-Gorského, který v letech 1905–1915 nafotil všechny kouty carského Ruska ranou technikou barevné fotografie.

  V Českých Budějovicích kromě promítání v kulturním centru Bazilika nabídnou Fotojatka venkovní promítání v ulicích města. Víkend bude patřit workshopům, které povede několikanásobný držitel World Press Photo Jean Revillard (Švýcarsko) a známý fotograf slovenské nové vlny Miro Švolík.

Pro děti připravujeme netradiční fotografickou dílnu.

  Fotojatka však na jaře neskončí – stejně jako loni by se měla zařadit do programů letních filmových festivalů, počítá se s tradičním promítáním pod širým nebem a ozvěny festivalu by měli možnost zhlédnout i diváci v dalších městech České republiky.

FotojatkaFotojatka

Veškeré informace o festivalu najdete na www.fotojatka.cz

Tisk fotografie na plátno

Nejnovější články

Fotokoláž zdarma
Připravili jsme pro Vás nové stránky www.fotokolaz.cz se spoustou šablon pro Vaše fotokoláže zdarma.
Akrylátové sklo
Vaše fotografie adjustované pod čiré akrylátové sklo.

Z prodejní galerie

Odkazy

Prodejní galerie
Autorské fotografie a obrazy k výzdobě Vašich interiérů.
Fotografie ve skle
2D nebo 3d fotografie do skla.
Portét
Vlastní portrét nebo portrét někoho blízkého?

Doporučujeme

Fotoobrazy a fotky, Fotokoláž, Fotky do skla, Fototapety a plakáty, Online sběrna fotografiíFotoobraz - tisk na plátno, Digitální studio